Przejdź do głównej zawartości

Nowa zakładka: "Z notesu Leśnego Ludka"

Nowa zakładka: "Z notesu Leśnego Ludka"

Na stronie głównej bloga dodałem właśnie nową zakładkę, nazwaną "Z notesu Leśnego Ludka". Chciałbym wyjaśnić skąd wziął się pomysł i czego można się spodziewać po wpisach, które będą się znajdować w tej kategorii (i czego się nie spodziewać :) ).  
Przyjęło się, że podstawowymi narzędziami w leśnym rzemiośle są nóż, siekiera i piła. Ale realia mojego życia są takie, że znacznie częściej niż z siekiery i piły korzystam z notesu. Może się w nim znaleźć praktycznie wszystko np. współrzędne GPS, listy zakupów lub zadań do wykonania, wysuszony liść, notatka o czymś nowym, co właśnie przeczytałem, nieznane słówko, projekt drewnianej łyżki czy szkic zaobserwowanego ptaka lub rośliny. W notesie zapisuję też pytania, które mi się nasunęły i które powinienem wygooglać albo posprawdzać w książkach. Kiedy znajdę odpowiedź, zapisuję ją -  oczywiście w notesie. To mój sposób na uczenie się nowych rzeczy.
Notes to zbiór moich skarbów. Niestety tak chaotyczny, że po kilku miesiącach miejscami nawet dla mnie nieczytelny. Wpisy w kategorii „Z notesu Leśnego Ludka” to próba utrwalenia w nieco bardziej uporządkowany sposób niektórych z tych zapisków i wzbogacenia ich o zdjęcia. Mam kilka próśb do Czytelników, którzy zechcą te notatki przeglądać.
  • Pamiętajcie, proszę, że informacje zawarte w tych postach będą oparte na moim notesie, który nie jest najbardziej wiarygodnym na świecie źródłem informacji. Mogłem coś źle przepisać, mylnie zrozumieć albo błędnie przetłumaczyć czy zestawić.
  • Proszę się nie zdziwić, jeśli treść postów będę czasem aktualizował lub modyfikował. Na przykład dlatego, że dowiedziałem się na dany temat czegoś więcej albo okazało się, że coś należy sprostować.
  • Jeśli dostrzeżecie błąd lub jakąś lukę, którą potraficie zapełnić, będę bardzo wdzięczny za sygnał. W końcu notes mam po to, żeby się uczyć

Komentarze